W harmonii ze światem

We współczesnych czasach człowiek jest nieustannie zestresowany. Wciąż musi za czymś podążać, jeśli nie chce zostać w tyle. Stres i wyczerpanie odbijają się na ludzkim zdrowiu i samopoczuciu, co jest powodem stresu i tak powstaje błędne koło. Nie dziwi więc, że poszukujemy rozmaitych metod na to, by ograniczyć napięcie i negatywne emocje. Jednym ze sposobów jest joga Wrocław, Kraków, Warszawa to nie jedyne miasta, gdzie jej popularność z każdym rokiem znacznie wzrasta.

joga

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu niektórzy uprawiają jogę? Co takiego nam ona oferuje? Ważne jest między innymi to, że joga we Wrocławiu skutecznie uodparnia organizm tak samo pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia które się w jodze wykonuje doskonale poprawiają krążenie, a tym samym mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Nie bez znaczenia jest również oczywiście rozciąganie mięśni, dzięki któremu organizm relaksuje się.

Jednakże wykonując asany nie wzmacniamy jedynie kondycji fizycznej i odporności – przede wszystkim uwalniamy organizm od stresu i napięcia. Joga ma dobry wpływ na układ nerwowy – asany uspokajają i pozwalają na odzyskanie równowagi. Człowiek relaksuje się, uwalnia od nieprzyjemnych emocji i przede wszystkim duchowo wycisza. Kontrola nad swoim ciałem i umiejętne opanowanie ćwiczeń relaksacyjnych to podstawowy krok do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

joga

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o jogę niezwykle istotna jest koncentracja – z jednej strony jest ona wymagana, jeżeli chcemy osiągnąć odpowiednie samopoczucie, z drugiej strony jest w jodze wzmacniana dzięki czemu proces odnowienia może trwać nieustannie. Końcowym efektem jogi jest nie tylko skupienie, dobre samopoczucie i relaks, lecz również niezwykle istotne – o ile nie najważniejsze – poczucie wspólnoty ze światem i innymi ludzi. Seria asanów to błogosławieństwo dla duszy i ciała, ponieważ zespalają nas z otoczeniem, rozumiemy je i czujemy, że i ono rozumie nas. Jedność ze światem jest bardzo ważna, ale aby była możliwa trzeba przede wszystkim być zgodnym z samym sobą.

Wydaje się, że stres i zmęczenie w teraźniejszym świecie są nieuniknione, jednak pewne jest, że możemy je zawsze kontrolować.

Czy dodatkowe materiały dotyczące omawiany tu kwestii byłyby dla Ciebie użyteczne? Jeżeli tak, kliknij ten link – to wiarygodne omówienie (jezdzieckiklubsportowychrobry.pl/index.php/nauka-jazdy-konnej-warszawa-bemowo).

Nie jest to oczywiście łatwa sprawa i wymaga od nas wysiłku – a może nie tyle wysiłku, co przede wszystkim zaangażowania.