Czemu służą zdjęcia z powietrza?

Fotografie z powietrza wykonuje się nie tylko z samolotu bądź śmigłowca. Firmy fotograficzne mają na to dużo innych sposobów. Często ekonomiczniejszych i sprawdzających się akuratniej w konkretnych sytuacjach niż stalowy ptak czy śmigłowiec. Jako przykład mogę podać wszelkie rozmaite imprezy masowe gdzie doskonale sprawdzi się balon który bez problemu może przez dłuższy czas unosić się w jednym i tym samym miejscu i wykonywać zdjęcia z góry przy pomocy ulokowanego pod nim aparatu cyfrowego.

fotografia

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Aparat ten jest obsługiwany zdalnie i może uzyskiwać zdjęcia praktycznie pod każdym kątem. Balonem możemy realizować zdjęcia z góry (przykładowo: ) z wysokości 5 – 150 m. Co ważne za pomocą balonu helowego można spokojnie fotografować miasto bo nie dotyczy go zakaz lotu nad terenami zabudowanymi. Balonu możemy jednakże używać w trakcie bezwietrznej pogody ewentualnie przy małym wietrze. Podczas wietrznej pogody doskonale zaś sprawdzi się latawiec. Wiele zakładów fotograficznych wyspecjalizowanych w realizowaniu zdjęć z góry używa sprzętów własnego projektu i często własnej produkcji. Są to różnego rodzaju bezzałogowe statki latające: oktokoptery. Docierają one nawet w trudno dostępne miejsca.

Fotografii wykonanych tym sposobem używa się w kartografii, w geodezji, w nadzorze budowlanym. Są niesłychanie pomocne przy budowie dużych obiektów. Przy pomocy zdjęć z góry wykonuj się dokumentację z przebiegu dużych inwestycji (przykładowo z budowy dróg i autostrad).

Spodobał Ci się ten artykuł? Więc odsyłam do witryny (https://e-hunter.pl/zabawki-dla-malych-psow) – tam znajdziesz interesujące dane, które są omówieniem opisywanego zagadnienia.

Korzysta się z nich również w toku prac archeologicznych. Zabytki oraz obiekty ciekawe pod względem turystycznym również

fotografia

Autor: Paul Loebach
Źródło: Umbra

fotografuje się w ten sposób. Drony możemy wykorzystać w miejscach o utrudnionym dostępie. Tworzy się też tak oszałamiające edukacyjne filmy przyrodnicze.

Również takie zdjęcia są obecnie używane dość szeroko w marketingu. Już nie tylko największe biznesy zamawiają zdjęcia tego rodzaju (więcej pod tym adresem: ). Jak widać fotografia lotnicza ma bez liku przeznaczeń i jest dziedziną niezwykle mocno rozwijającą się. Dzięki zastosowaniu tańszych metod niż płatowiec czy też helikopter na takie zdjęcia mogą współcześnie sobie pozwolić także nieduże firmy a zakłady fotograficzne specjalizujące się w wykonywaniu tychże zdjęć na brak zajęć raczej nie narzekają.