Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie

Finansowo-prawna kondycja dewelopera, położenie, otoczenie inwestycji, standard wykończenia jak też stosunek jakości do kosztu – każdy z owych elementów ma gigantyczne znaczenie przy kupnie mieszkanka. Im większą wnikliwością wykażesz się, tym spokojniej będziesz spać. Stosując się do zamieszczonych niżej porad, zabezpieczysz swoje pieniądze a także komfort życia.

Firma Eapartament

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Podchodząc do poszukiwania wyśnionego lokum pamiętaj, że przyjrzeć trzeba się nie jedynie położeniu oraz standardowi mieszkanka, ale także deweloperowi, od którego mieszkanie to chcesz nabyć. Sprawdź jak długo przedsiębiorstwo istnieje na rynku, jaka jest jej forma prawna, jak dużo projektów sfinalizowała a także jakie sądy o niej krążą. Najodpowiedniej jeżeli deweloper sfinalizował już parę projektów a także jest spółką giełdową. Plusem spółek giełdowych jest ich przejrzystość.

Spokojnie można również dać wiarę deweloperowi, posiadającemu stan prawny spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wystrzegaj się z kolei osób fizycznych a także spółek komandytowych i cywilnych. Kieruj też uwagę na postać prawną parceli. Możliwości są dwie: albo działka jest majątkiem dewelopera, albo deweloper jest tylko użytkownikiem wieczystym. Bardziej pomyślna dla ciebie jako klienta będzie pierwsza opcja. Jeżeli deweloper jest użytkownikiem wieczystym parceli, kupując mieszkanie powinieneś się liczyć z opcją ponadplanowych wydatków.

Zanim wpiszesz w wyszukiwarkę: apartamenty szczecin przejdź się po okolicy. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest często celne. Przeanalizuj opinie o dzielnicy, w jakiej chcesz osiedlić się, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa. Więcej: serwis www Zapytaj przyjaciół co o niej myślą. Skontroluj odległość miejsca, w którym chcesz osiedlić się od centrum. Kieruj uwagę nie wyłącznie na czas dojazdu, ale też na uciążliwość drogi, częstość kursowania tramwajów, itd.

Zaciekawiły Cię opisy zawarte w tym tekście? Jeżeli tak, to czytaj tu podobne informacje, dotyczące tego sektora. Zapraszamy do nowej strony.

Zwróć uwagę na hałas. Jeśli w sąsiedztwie znajduje się jakakolwiek arteria komunikacyjna, upewnij się czy zamontowane są ekrany akustyczne

.

wnętrze apartamentu

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Trwający całą dobę baraban prędko zamieni twe sielskie domowe życie w koszmar. Ważne również, żeby skrupulatnie zbadać okolicę, ocenić dostępną infrastrukturę. Sprawdź przystępność sklepów, przedszkoli, przychodni jak też innych miejsc, jakie pragnąłbyś mieć w sąsiedztwie. Dobrze rozwinięta infrastruktura zagwarantuje ci wyższy komfort życia, natomiast twoje mieszkanko nie straci prędko na wartości.

Na komfort domu składa się także standard wykończenia – tak danego mieszkanka, jak także całego budynku. Ważne są zatem zastosowane materiały budowlane, typ elewacji, wypełnienie ścian zewnętrznych, rodzaj ocieplenia.