W jakim celu młodzi ludzie grają gry? Fenomen naszych czasów, czy głupota?

Nie tylko dzieci uwielbiają grać w gry. Jest to tym szczególniej osobliwe, ponieważ okazuje się, że bez względu na to, kim się jest z zawodu, jaki ma się status społeczny, w jakim jest się wieku, uwielbia się grać w gry. Statystyki udowadniają, że graczy szczególnie gier komputerowych jest bardzo dużo, liczba ta oscyluje koło dwunastu milionów ludzi.

gracz

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Zresztą ta liczba ciągle rośnie. Dzisiejsze czasy trochę przeobraziły myślenie gier przez konsumentów. Teraz to nie są jedynie zabawki pochłaniające mnóstwo czasu, na chwilę obecną to element i to dość duży, współczesnej kultury, czyli istotny detal funkcjonowania nowoczesnego człowieka. Właśnie dlatego rynek gier niezwykle szybko się rozrasta. Okazuje się również, iż coraz więcej kobiet gra w gry. W środowisku grających twierdzi się, że gry będą sportem w przyszłości i, w zasadzie, powinno się z tym zgodzić, tym bardziej gdy do rywalizacji sportowej wliczyć można na przykład szachy.

Granie w gry jest znakomitą rozrywką, dlatego też coraz więcej ludzi lubi tę postać odpoczynku. Oprócz tego granie jest swoistą współzawodnictwa. A w gruncie rzeczy każdy człowiek lubi gry przez coś innego. Od zarania dziejów gry towarzyszyły ludziom (zobacz tu). W dzisiejszych czasach kiedy komputery są podstawą w życiu, naturalne jest to, iż największą popularnością cieszyć się powinny gry komputerowe albo na konsole. Osoby lubiące grać to nie tylko dzieci lub młodzież, dzisiaj większa część grających to ludzie dorośli. A grać uwielbia praktycznie każdy, jednak jedni grają regularnie, a niektórzy tylko czasami.

akcesoria do gier

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć, że grom towarzyszą różnorodne emocje. Zacząwszy od takich znacznie niemiłych po przyjemnych.Uczuć jest bardzo dużo, rozpocząć trzeba od strachu, który da się zinterpretować dwojako, z pierwszej strony, lęk pojawia się, gdy gracz obawia się przegrać, z drugiej w trakcie grania pokazać się może strach przed szybkimi zwrotami akcji (czytaj tu). Przy nagłych zwrotach akcji pokazuje się również zaskoczenie i zdziwienie, gdy pojawi się w grze coś niecodziennego. Pozytywnych uczuć jest jednak znacznie więcej.

Niniejszy artykuł wydaje się nieprawdopodobnie wciągający? Jeśli tak, to zobacz też inne polecane obroża elektroniczna treści, ponieważ są tak samo ciekawe i pochłoną Cię całkiem.

Zasadniczymi są satysfakcja i samozadowolenie z wygranych lub też przebytych przeszkód.